שחזור מידע מכונן קשיח - HDD

adronment

שחזור מידע - כונן קשיח

תהליך שחזור מידע מכונן קשיח הינו תהליך מורכב ומסובך מאד הדורש ידע, כלים יקרים וגם מזל.

לנו ב ביט ביט יש את הכלים המתקדמים ביותר ואת הידע המתקדם ביותר בתחום. שחזור מידע מהווה תחום התמחות  ועיסוק נפרד מכל עולם טכנאות  המחשבים. לכן מעבדות וטכנאיי מחשסבים נעזרים במעבדת ביט  ביט כשסבם נתקלים בדיסק פגום. ודורש ראיה והסבנה רחבים.המהווה נישה בעולם הטכנאות שמעבדות מחשבים סטנדרטיות, אינן עוסקות בו. זאת מאחר ששחזור מידע, מצריך ידע רחב המשתנה במהירות וציוד ייעודיי מתקדם  ויקר המתעדכנים ומשתנים כל הזמן.

תהליך של שחזור המידע מצריך הבנה טכנית בתחומים רבים. בשוק ישנו מספר רב של ייצרני כוננים קשיחים  המייצרים הארד דיסקים הפועלים בטכנולוגיות  מגוונות וצורות התחברות שונות (SATA, USB IDE,SAS ו SCSI).כאשר יש צורך בהחלפת חלקים משימת השגתם, הינה מורכבת ויקרה. שכן הדבר דומה  במידה מסויימת לתהליך התאמת רקמות וכאשר המעבדה מנסה לרכוש כונן קשיח בן כמה שנים, המוכר מודע  לנסיבות מטרת וזה גובה עבורו בהתאם.

כוננים קשיחים הינם התקנים מתוכחמים ורגישים מאד. לכן, אם נתקלתם בבעיה לגשת למידע שלכם וכבר ניסיתם כמה פעמים ללא הצלחה, לגשת אל המידע שלכם, אל תתעקשו לנסבות ואל תאפשרו לאף גורם שאינו מקצועי בתחום לנסות. נסיון לחסוך מכם הגעה למעבדה מקצועית, עלול להסתיים בתוצאות בלתי הפיכות. במידה והמידע שלכם, רגיש ובאמת חשוב לכם, עצרו את נסיונותיכם, והמנעו מהם. מאד יתכן שקיימות בכונן הקשיח שלכם, פגיעות פיזית שיחמירו עוד עד כדי כל  שהדבר ימנע לבסוף את שחזור המידע, גם ביידי אנשי מקצוע שלנו.  ופנו אלינו. שכן ב ביט  ביט ישנם כל הכלים לעזור לכם.  אל תאפשרו לאף גורם בלתי מקצועי, לנסות להתעקש כיוון שהחומר שלכם עשוי להיאבד לצמיתות.

נסיונות חוזרים להוציא מידע ללא ידע מקצועי ראוי והכלים הנחוצים עלול להשאיר אתכם ללא הסיכוי לשחזר את המידע סבידינו האמונות. כל נסיון שאיננו בידיים של איש מקצוע מצחום השחזור, עלול לחסל סכוי ההצלחה שהיו עדיין קיימים, להשיב לעצמכם את כל המסמכים, הפרוייקטים,  התמונות והסרטונים החשובים שהיה לנו עדיין סיכוי לשחזר בעבורכם.  כלל הברזל בשחזור מידע הוא כזה שבעקבות מאורע שבגללו נדרש תהליך שחזור מידע מקצועי, יש להמנע משימוש בהתקן, רצוי לכבותו או לנתקו בצורה מסודרת ולהביאו בהקדם למעבדה.

בפנותכם לביט-ביט, אנא נסו לעזור לנו לסייע לכם. בשלב ראשון נשמח לקבל מידע אודות סוג ההתקן, שם היצרן (אם אפשר דגם ההתקן), הנסיבות שהובילו לקרות התקלה ואובדן המידע. כמו כן, צורת החיבור שלו אל המחשב או המכשיר, סוג מערכת ההפעלה (אם מדובר במחשב), או היצרן של החומרה שבתוכה היה הכונן (למשל דגם המצלמה). כמו כן סוגי הקבצים המאוחסנים, פירוט פעולות שננקטו בנסיון להגיע אל הדאטה,  כולל כל מה שביצע טכנאי או מומחה המחשבים שנעזרתם בו עד פנייתכם אלינו. מידע זה אינו חובה אך בהחלט יכול לסייע לנו להערך ולהעריך את מידת הנזק, לפני קבלת הכונן לטיפול במעבדתנו.

בכל מקרה יש להמנע מלפתוח את מכסה הכונן, שכן פעולה זו עלולה לגרום לשריטות ונזקים אחרים, שימנעו מאתנו את היכולת לעזור.