ביט ביט (Bit Bit) שחזור מידע

מעל 20 שנות נסיון בעולמות הטכנולוגיה מחשבים ושחזור מידע – נשמח לעזור

מהו תהליך שחזור מידע

שחזור מידע הוא תהליך מורכב של השגת גישה מחודשת אל נתונים דיגיטליים שכבר אינם נגישים, בשל כשל טכני או מחיקה בשוגג שאירעה בהתקן איסון מידע כלשהו. בין אם זה כונן קשיח מכני (HDD), כונן אלקטרוני – SSD כרטיס זכרון או כונן USB ואפילו טלפונים ניידים וטבלטים. הקבצים שיש לחלץ מכונים בפי אנשי המקצוע "קבציי משתמש" – User Data משום שאלו קבצים שנוצרו ע"י המשתמש למשל תוך כדי שמוש בתוכנות כמו Word, תמונות וסרטונים, מצגות , קטעיי אודיו, מסמכים וכדומה. 

רוב הנזקים הפיזיים אינם ניתנים לתיקון על ידי משתמשי קצה. לדוגמה, פתיחת כונן דיסק קשיח בסביבה רגילה עלולה לאפשר לאבק הנישא באוויר להתיישב על הדיסקות שבהן שמור המידע ובבואן במגע עם ראש הקריאה/כתיבה .שבמהלך פעולה תקין, אלה צפים במרחק שבין 3 ל-6 ננומטר מעל פני הצלחת, כאשר חלקיקי אבק ממוצעים שנמצאים בסביבה רגילה הם בדרך כלל בקוטר של כ-30,000 ננומטר אז כאשר חלקיקי האבק הללו נתפסים בין ראשי הקריאה/כתיבה למגש, הם עלולים לגרום לקריסות ראש שמזיקות  עוד יותר לדיסקות  ובכך לסכן את סכויי שחזור המידע. משמעות הדבר שנדרש ציוד יקר שמספק איזור סטרילי למניעת הנזקים.

לא רק שנדרש ציוד יקר לתהליך שיחזור המידע, לעיתים נדרש כונן במכונה "כונן תורם" ממש בדומה לתרומת איברים לצורך השתלה, הדורש התאמת רקמות גם כאן נדרש תהליך התאמה מדוקדק מאד של הכוננים המשמשים כמקור של חלפים לכונן  ה "חולה". מעבדת ביט ביט נדרשת להחזיק מלאי של אלפי כוננים כאלה, אחרת המחיר של כונן ישן הנקנה במיוחד למטרות של שחזור מידע, עלול להרקיע שחקים. זאת משום שכאשר אנו מחפשים כונן עם מאפיינם מאד מסויימים, כך שיתאים  לדגם של הכונן אותואותו רוצים לשחזר מוכרי הכוננים יודעים את מטרת הרכישה ובהתאם לכך, המחיר המבוקש.

ב ביט ביט יש לנו את כל בדרוש  כולל הידע  הנדרש לבצוע שחזור מידע נתונים / מידע דיגיטלי שאבד. מכל סוגי ההתקנים הקיימים,  הםועלים בטכנולוגיות שונות. בהם כוננים קשיחים (מכניים ו SSD) , פנימיים וחצוניים, התקני USB  כגון כרטיס זכרון, מדיה אופטית ואף מטלפונים. בעקרון תהליך שחזור מידע נדרש כאשר לא ניתן לגשת לנתונים המאוחסנים בהם בדרך במקובלת והרגילה של תפעול ההתקן. המעבדה שלנו מתמחה בשחזור מידע משרתי קבצים (NAS) ומערכיי RAID, אשר הטיפול בהם דורש מיומניות וכלים מקצועיים מיוחדים, בגלל מורכבותם הטכנולוגית לשמירה על המידע.

אנו מצויידים בכלים המקצועיים המתקדמים ביותר, הנדרשים כדי להשיב לכם כל סבוג של מידע דיגיטלי שאבד לכם סבשל כשל טכני או טעות אנוש. המקצועיות ב ביט ביט אינה מסתיימת בתחום הטכני. מראש אנו פועלים ובוחנים כל דרך פוטנציאלית להחזרת המידע היקר שלכם, בודקים עם לקוחותינו כל אפיק אפשרי, תוך שאנו פועלים ברגישות והתחשבות מירבית בצורכי ואילוציי הלקוח.